Garancie

GARANCIE NA MATERIÁL

Poskytovanie garancií je vo svete mikrocementových produktov veľká vzácnosť. Značka TOPCIMENT si je vedomá kvality svojich výrobkov a preto Vám ich vie poskytnúť bez váhania. Mikrocementové produkty značky TOPCIMENT spĺňajú najvyššie požiadavky trhu a majú označenie CE.

Ponúkajú vysokú mechanickú odolnosť, odolnosť proti opotrebovaniu, požiarnu odolnosť, odolnosť proti trhlinám, odolnosť voči chemikáliám a korozívnym látkam, vysokú priľnavosť a nepriepustnosť. Optimálne výrobky s optimálnymi vlastnosťami.

Pružnosť

Garantujeme mikrocement BEZ PRASKLÍN. Elastické vlastnosti mikrocementov. TOPCIMENT vydržia pri správnom aplikovaní mierne deformácie. V prípade prasklín sa záruka nevzťahuje na chyby spôsobené prasknutím podkladu.

Fyzická odolnosť

Mikrocement je svojou pevnosťou porovnateľný s prírodnými drevenými parketami. Pokiaľ však ide o odolnosť proti poškriabaniu, nárazom a
opotrebovaniu, testy vykonané v súlade s normami EN ukazujú, že jeho vlastnosti vysoko prevyšujú výkonnosť väčšiny prírodných drevených parkiet. Záruka sa nevzťahuje na zhoršenie stavu spôsobené nesprávnym
používaním zákazníkom. Odporúčame Vám stiahnuť a vytlačiť si návod na údržbu a čistenie mikrocementu.

Chemická odolnosť

Povrchová úprava z mikrocementu má dobrú odolnosť voči chemickým produktom pri čistení, ale odporúčame používať Ecoclean alebo Ecoclean. PRO na čistenie a Ceraciment alebo Ceraciment PRO na údržbu. Pretože ide
o súvislý, bezškárový náter, používanie chemických čistiacich prípravkov nie je potrebné.

Protišmykovosť

Vďaka rozmanitosti mikrocementov a ich rôznym textúram je možné prispôsobiť typ povrchovej úpravy podľa požadovaného použitia a umiestnenia. Hladšia do interiéru a drsnejšia do mokrých oblastí a exteriérov. Garantujeme vysokú protišmykovosť, synonymum bezpečnosti.

Priľnavosť

Spoločnosť TOPCIMENT vďaka svojmu zloženiu zaručuje skvelú priľnavosť
svojich mikrocementov na akomkoľvek type povrchu, vrátane dlaždíc alebo
skla.

Požiarna odolnosť

Reakcia na oheň pri stavebných materiáloch je správanie sa materiálu pri požiari podľa toho, ako prispieva k priebehu požiaru. Toto správanie je klasifikované podľa predpisu CTE SI.
Čo je regulácia CTE SI? Je to súbor pravidiel a protokolov, ktoré sa požadujú od stavebných prvkov v rôznych situáciách a ich použitiach. Spolu s označením CE certifikujeme bezpečnosť nášho materiálu v prípade požiaru.
Stenový systém Microfino, so všetkými svojimi vrstvami vrátane lakovania, získava klasifikáciu B-S1, d0.
Podlahový systém Microdeck, so všetkými svojimi vrstvami vrátane lakovania, má triedu Bfl-S1.

Klasifikácia použitá v technickom kódexe je definovaná nasledujúcimi parametrami:
Príspevok k rozšíreniu požiaru.
A1: Nehorľavý; vôbec sa nepodieľa sa na rozvoji požiaru.
A2: Nehorľavý; skoro vôbec sa nepodieľa na rozvoji požiaru.
B: Horľavý s veľmi obmedzeným príspevkom na tvorbe ohňa.
C: Horľavý s obmedzeným príspevkom na tvorbe ohňa.
D: Palivo so stredným príspievaním ku tvorbe ohňa.
E: Palivo s vysokým príspievaním ku tvorbe ohňa.
F: Neklasifikované.

Nepriehľadnosť produkovaného dymu.
s1: Nízka nepriehľadnosť.
s2: Stredná nepriehľadnosť.
s3: Vysoká nepriehľadnosť.
Iskry alebo horiace častice.
d0: Žiadna produkcia.
d1: Stredná produkcia.
d2: Vysoká produkcia.
Podľa žiadosti.
Bez podindexu pre strešné a stenové materiály.
S FL podindexom pre podlahové materiály.
S FL podindexom pre stenové materiály.

Stabilita farieb

Pigmenty používané na farbenie mikrocementu sú minerálneho pôvodu, ktoré sú vysoko odolné voči zásaditosti cementu, počasiu a slnečnému žiareniu.
Z tohto dôvodu zostávajú stabilné bez zjavných zmien. Používané laky sú alifatické. Ich chemické zloženie z nich robí tvrdú povrchovú úpravu a vysokú odolnosť proti ultrafialovým lúčom, takže na slnečnom svetle nežltnú.

Vodotesnosť

Vďaka lakom, ktoré nanášame na povrchovú úpravu našich mikrocementov, sa nám darí zvyšovať ich tvrdosť a odolnosť. Získame vodotesné a vlhku
odolné povrchy, vyhovujúce pre kúpeľne a sprchy.