Mikrocement

Nie je mikrocement ako mikrocement

Už ste slovo mikrocement počuli? Je to možné. Povedzme si pravdu, mikrocement už nie je na trhu žiadna novinka, ani u nás a už vôbec nie vo svete. Aj napriek tomu sa denne stretávame s ľuďmi, ktorí ho vôbec nepoznajú, príp. disponujú iba základnými informáciami. S ľuďmi, ktorí majú o ňom veľmi skreslené predstavy alebo zlé skúsenosti, iní sa ho boja. Preto sme vytvorili tento priestor, kde sa Vám pokúsime predstaviť mikrocement reálne taký, aký je, ako ho vidíme my. Mikrocement taký a ten, s ktorým roky pracujeme. Otvorene a na rovinu Vám predstavíme poctivý mikrocement. Pretože nie všetko, čo je na prvý pohľad sivé, rovné a hladké, je mikrocement.

Mikrocement je dlhodobo vyhľadávaným materiálom v modernom dizajne. Je však ale náročný na aplikáciu z pohľadu času pre realizátora, tak aj z pohľadu ceny pre investora. Je teda logické a pre naše rodné končiny aj typické, že pomerne rýchlo nastalo hľadanie cesty, ako celý proces skrátiť a cenu znížiť. Nanešťastie, výsledok týchto skratiek viedol k zníženiu kvality výsledného produktu, negatívnej reputácii materiálu, zlým skúsenostiam užívateľov, avšak aj k nepravdivým a zavádzajúcim informáciám o jeho využití a vlastnostiach. A to chceme zmeniť.

Na tejto stránke vám ponúkneme pohľad na mikrocement skrz naše reálne skúsenosti. Podelíme sa s vami o naše názory aj skúsenosti našich klientov, ktorí už nejaký ten čas užívajú výsledky našej práce s mikrocementom. Rozhodnutie a posúdenie nášho úsilia prenecháme na vás.

Nekonečne a ešte ďalej s mikrocementom

Mikrocement, resp. mikrocementové materiály sú moderné produkty, určené na dekoratívne povrchové úpravy. Dokážu skĺbiť vysokú pevnosť a odolnosť so všestranným použitím. Mikrocement je možné aplikovať na akýkoľvek povrch – prakticky bez obmedzení, čo mu dáva obrovskú všestrannosť a široké pole aplikácie. Mikrocement neuznáva škáry. Výsledkom jeho aplikácie je liaty, kontinuálny, mramorový dizajn bez rezov alebo spomínaných škár na povrchu. V kombinácií s dodatočnými úpravami, efektmi a rôznymi aplikačnými technikami je jeho využitie vo svojej podstate neobmedzené. Stačí sa nechať inšpirovať a popustiť uzdu svojej fantázii

Oblasti použitia mikrocementu

Mikrocement je ideálny pre akúkoľvek domácnosť, kanceláriu, obchodné priestory, reštaurácie, wellness, tanečné štúdia či dokonca bary. Je aplikovateľný na akýkoľvek povrch, čo mu dáva veľkú všestrannosť a široké pole aplikácie. Prakticky neexistujú žiadne medze. Mikrocement miluje kontrasty – vynikne v historických budovách aj v moderných reprezentatívnych priestoroch.  Je vhodný nielen na podlahy a steny, ale aj na schody, krby, fasády, bazény, terasy… vlastne na čokoľvek, čo potrebujete dokonale zladiť a skombinovať. Poďme sa pozrieť na už realizované možnosti:

VÝHODY MIKROCEMENTU

Kde začať? Mikrocement je neuveriteľne univerzálny ultra tenký a variabilný dekoratívny povrchový náter s bezšpárovou aplikáciou a s nadštandardným množstvom účelov a spôsobov využitia. Jednoliaty povrch dáva priestor mnohým alternatívam realizácií. Má veľké množstvo výhod v závislosti od účelu použitia. Jeho univerzálnosť a variabilitu nie je potrebné už predstavovať, ale pokúsime sa Vám priblížiť aspoň pár základných vlastností:

Mikrocement je použiteľný v každej situácii, môže sa nanášať na podlahy, steny, stropy, bazény a nábytok, fasády, doplnky, vnútorné a vonkajšie priestory, proste všade, kde si zmyslíte. Stačí iba upraviť skladbu jednotlivých zložiek a mikrocement sa prispôsobí vašim potrebám.

Napriek tomu, že u nás je mikrocement využívaný najmä na steny a podlahy v interiéri (často v šedom prevedení), jeho potenciál je mimoriadne rozsiahly. Mikrocement vie byť rezervovaný, farebný aj dramatický, matný aj lesklý, naturálny a drsný, luxusný aj jednoduchý… skrátka iný ako čokoľvek iné.

Mikrocement je aplikovateľný aj na všetky atypické tvary, oblúky, šikminy, teda kde nie je možné použiť bežné typy materiálov. Ide ruka v ruke s originálnou tvorbou v každom aspekte. Je ideálny pre zákazkovú výrobu, individuálne návrhy na mieru či umeleckú tvorbu. Mikrocement je sám o sebe je originál.

Hrúbka materiálu je 2/3 mm, takže konštrukciu stavby zaťažuje minimálnou možnou mierou. Aj preto je mikrocement vhodný na rekonštrukcie a renovácie. Hodí sa do historických aj technicky náročnejších priestorov. Mikrocement je jednoduchým riešením v komplikovaných situáciách.

Pri rekonštrukčných prácach nie je väčšinou potrebné demontovať staré obklady, mikrocement sa totiž nanáša priamo na pôvodný povrch. Tým šetrí nielen čas aplikácie, ale aj finančné prostriedky investora. Zároveň podstatne eliminuje tvorbu stavebného odpadu, čím vo výraznej miere šetrí životné prostredie.

Ak vás po čase mikrocement náhodou omrzí a budete mať potrebu vymeniť ho za iný dekór alebo materiál, nevadí. Mikrocement sa totiž ľahko nahradzuje. Nie je potrebné jeho odstraňovanie, pretože ostáva súčasťou stavby. V dôsledku toho je opäť eliminovaná  povinnosť búracích prác, finančných výdavkov a tvorby stavebného odpadu.

Mikrocement šetrí váš čas, peniaze aj prírodu. Jeho jednoduchá a ekologická údržba je viac ako špecifická – postačí pH neutrálny saponát, akým je napríklad aj náš EcoClean. Kvôli liatemu povrchu sa na mikrocemente nedržia mikróby a plesne. Stačí zapnúť iRobot a hotovo.

Mikrocement je ekologický. Na jeho výrobu, ktorá je realizovaná s maximálnym dôrazom na ekologický dopad, sú použité výhradne prírodné materiály. Mikrocement sa nanáša ručne, umýva sa ľahko, bez zbytočnej chémie. Netvorí odpad pred a ani po svojom využití. Je proste EKO.

Údržba a starostlivosť o mikrocement

UPRATUJ SYSTÉMOM „ZOTRI A CHOĎ„

Zabudnite na odmáčanie, drhnutie, leštenie a podobné obľúbené aktivity. S našim mikrocementom na akomkoľvek povrchu Vám stačí vlhká handrička alebo mop a pH neutrálny saponát. Povysávať síce ešte mikrocement nedokáže, ale s ostatným si poradí. Zotrite podlahu a môžte utekať ku susedke na kávu alebo k deťom do záhrady. Také jednoduché.

ZAVRIEŤ

ŽIADNE ŠKÁRY – ŽIADNE BAKTÉRIE

Vysnívaná kachličková podlaha v celom dome. Všade. Biela. Moderná. Poctivo ju umývate a škáry svietia ako svetelné rampy na pristávacej dráhe letiska. Len s tým rozdielom, že tie letiskové si plnia svoju funkciu, tie v podlahe sú len a iba na oštaru. Pokojne nechajte škáry v minulosti, s našim mikrocementom sa stanú také úvahy iba vtipnou spomienkou.

ZAVRIEŤ

VODNÝ KAMEŇ NEMÁ ŠANCU

Najobľúbenejšia skúsenosť. Od kedy začnete s láskou užívať náš mikrocement, od vtedy s láskou zabudnete na všetky poučné reklamy a zaručene zaručené rady o vodnom kameni. Nebude Vám ich treba. Tento fakt nikde nenájdete písomne uvedený, môžeme však z niekoľkoročnej praxe potvrdiť, že je to naozaj oslobodzujúci pocit na poli pravidelného upratovania.

ZAVRI

PAVUČINÁM SKORO ODZVONILO

Keď máte zvyk alebo potrebu používať silné dezinfekčné čistiace prostriedky, môžete. Ale ak nie, máte možnosť voľby a použiť napríklad náš ekologický EcoClean alebo EloClean PRO, podľa toho, či upratujete doma alebo profesionálne. Je vyrobený z biologicky odbúrateľných zložiek. Je veľmi účinný proti bežným domácim nečistotám, po ktorých neostane ani stopy.

ZAVRIEŤ

PRIATEĽ ROBOTICKEJ TECHNIKY

Najlepšie na koniec. Splnený sen gazdiniek, ktoré (ako ja) milujú umývanie podláh ako návštevu u zubára. Naša mikrocementová podlaha je vo svojej podstate absolútne bezúdržbová, keď máte šikovného kamaráta, ktorý Vám ju sám a bez reptania povysáva a poumýva, zatiaľ čo Vy budete s vyloženými nohami čítať knihu a popíjať osviežujúce Mojito.

ZAVRIEŤ

EKOLOGICKÉ ČISTENIE BEZ CHÉMIE

Keď máte zvyk alebo potrebu používať silné dezinfekčné čistiace prostriedky, môžete. Ale ak nie, máte možnosť voľby a použiť napríklad náš ekologický EcoClean alebo EloClean PRO, podľa toho, či upratujete doma alebo profesionálne. Je vyrobený z biologicky odbúrateľných zložiek. Je veľmi účinný proti bežným domácim nečistotám, po ktorých neostane ani stopy.

ZAVRIEŤ