Krby

Krby z mikrocementu – perfektný dizajn, ktorý rozhodne zaujme

Na krby nedajú mnohí dopustiť nielen pre úžasné teplo, ale aj úchvatný zážitok, o ktorý sa postarajú blikotajúce plamienky. Príjemné sálavé teplo pozýva sadnúť si do kresla a vychutnávať pokojné ohňové divadlo. Aj preto by ste mali byť dôslední pri výbere materiálu svojho krbu. Za nás je to jednoznačne mikrocement. Jeho úchvatné vlastnosti sa podpíšu na dlhšej životnosti vonkajšej schránky krbu, nehovoriac o atraktívnom a štýlovom vzhľade. Krby z mikrocementu vynikajú estetickosťou a dizajnom, ktorý zaujme na prvý pohľad. K najžiadanejším patrí imitácia kameňa a kovu. Na výber máte širokú škálu farebných odtieňov, dekorov a štruktúr s dominantným prírodným vzhľadom, ktorý podčiarkne vizuálny štýl celého priestoru. Krby sa tak stanú prirodzenou súčasťou celku.

Nadčasovosť krbov

Krby s mikrocementovými stenami predstavujú nadčasové riešenia, ktoré si obľúbili mnohí bytoví architekti aj dizajnéri. Dôvodov je hneď niekoľko – luxusný vzhľad, výborná stabilita, zdravotná nezávadnosť, bezúdržbovosť aj odolnosť materiálu, ktorý je možné aplikovať aj na atypické plochy snáď v každom priestore. Nemožno nespomenúť ani ekologický aspekt mikrocementu. Vaše krby budú pozostávať z materiálu šetrného k životnému prostrediu. Panie domov a bytov zaiste poteší jednoduchá údržba. Že už máte krb z tehál, betónu, keramického obkladu či iného materiálu? Nevadí. Mikrocement je perfektne kombinovateľný s inými materiálmi a čo je najlepšie – je možná jeho priama aplikácia na rôzne povrchy. Nečakajú vás zbytočné búracie práce, ktoré sú nielen časovo, ale aj finančne náročné. Nehovoriac o stavebnom odpade, jeho odvoze a likvidácii. Áno, aj krby je možné postaviť/upraviť bez zbytočného neporiadku a výdavkov.

Krby ako dizajnové kúsky

Ak krby s netradičnou povrchovou úpravou, tak za nás jednoznačne mikrocement, ktorý je v tejto oblasti snáď bezkonkurenčný. Benefitom sú neopakovateľné optické textúry, ktoré krby pretvoria na dizajnové a praktické doplnky. Nemusíte sa obávať prehriatych stien krbu, ktoré budú na dotyk páliť. Mikrocement výborne prepúšťa teplo. Horúca teplota či používanie nemenia jeho vlastnosti, štruktúru či nebodaj farby alebo odtiene. Aj preto mikrocement nachádza uplatnenie aj pre kúpeľne a kuchyne – a to nielen na podlahy, či steny, ale aj kuchynské dosky či rôzne dekoratívne predmety.